Tipy na hotely


Pro rodiny jsou vhodné písčité pláže s pozvolným vstupem do vody a ubytovací zařízení s velkou mírou vstřícnosti k pomalým jedlíkům a hlučným dobrodruhům. Některé řecké hotely  poskytují zdarma dětské postýlky a jídelní židličky, často také dřívější večeře a dětské menu.  Půjčovna kol na Chalkidiki v Sani resortu nabízí pronájem kočárků a dětských motorek, tříkolek i dětských jízdních kol. Jen dětem jsou v hotelu Porto Sani Village určeny dva pěkné bazény s pestrými nafukovacími hračkami, jeden doslova pro ty nejmenší – hloubka vody zde začíná již na deseti centimetrech.

Skvělé podmínky  pro pohodvou dovolenou rodin s dětmi nabízí hotely řetězce  Grecotel . Mají rodinné pokoje, dětské bazény, brouzdalištěi hřiště a profesionální tým kvalifikovaný pro zajištění všech potřebných služeb. V rámci GrecoBaby pro děti do 3 let nabízí hotely nejen dětské postýlky a židličky, ale i ohřívače láhví, monitory, přebalovací podložky, chodítka, nočníky, kočárky. Stačí sdělit své požadavky do hotelu před příletem, aby bylo vše připraveno. V resortech lze také objednat dětskou výživu mezinárodních značek.
Pro děti od 3 do 12 let poskytují některé hotely řetězce Grecotel v Tasty Corner zdarma od 11.00 do 17.00 hodin čerstvé ovoce, jogurty, sušenky, zmrzlinu, mléko, čaj, vodu a džusy. Obědy zahrnují polévky, zeleninu, těstoviny, ryby, pizzu, domácí burgery, saláty a další dětská jídla včetně nápojů. Stravování pro děti po celý den je poskytováno i v případě, kdy rodiče mají zájezd se snídaní nebo polopenzí. Animační týmy pořádají pro děti od 3 do 6 let v rámci klubu GrecoKids šest dní v týdnu zábavné hry, týkající se řecké historie a poznávání přírody. Děti se také mohou věnovat vodním sportům a ekologii nebo hledat skryté poklady. Pro děti od 7 do 12 let organizuje Grecoland celodenní zábavu včetně sportovních týmových her, vodních hrátek a diskoték. V nejvyšší sezóně jsou zajišťovány i programy pro juniory zahrnující plážový volejbal, vodní sporty, turnaje, řecké tance i hip hop a další atraktivní aktivity.

Při cestování se 2 dětmi často nelze uplatnit dětské ceny, protože hotely je poskytují pouze v případě, kdy je dítě na přistýlce se dvěma dospělými. Některé hotely  v Řecku však nabízejí pokoje se dvěma přistýlkami. Děti tak bydlí s rodiči za přijatelné ceny, první dítě často platí jen dopravu a pobyt, v některých případech i stravování, má zdarma.

Na Chalkidikijsou pro ubytování rodin se zajištěnou polopenzí nejvhodnější bungalovy v hotelu Pella Beach a rodinné pokoje v Sani Beach. Na ostrově Kos doporučujeme ubytování se stravováním all inclusive v hotelu Gaia Village Complex, na Rhodosu příjemný hotel Avra Beach.

Pro rodiny s dětmi je výhodné také ubytování v jednoduše vybavených bytech - studiích a apartmánech s možností vaření. Cenově dostupné ubytování tohoto typu je na Olympské riviéře v letovisku Nei Porina krásně zeleném ostrově Samos, ale i na Rhodosu a dalších řeckých ostrovech.

Malé děti do dvou let s vámi mohou letět zcela zdarma. Týká se dětí, kterým v den návratu ze zájezdu ještě nebudou dva roky. Za dítě hradíte zpravidla pouze bezpečnostní taxu a pojištění. Děti  ale nemají nárok na vlastní lůžko ani na místo v letadle či autobuse.

 


 

Pro rodinné zájezdy je s ohledem na aklimatizaci dětí  vhodnější mít zajištěný pobyt v jednom místě, odkud budete třeba podnikat výlety, než střídat různá ubytovací zařízení. Při rezervaci zájezdu nezapomeňte na pojištění, nespoléhejte na to, že jedete do členského státu Evropské unie. Zdravotní pojištění je  při cestování s dětmi nutné, vhodné je i připojištění pro případ stornování zájezdu kvůli možnému onemocnění dětí.
Rozhodnete-li se letět se svým dítětem nebo vnoučkem k moři sami, lze u některých cestovních kanceláří ve vybraných termínech využít  dětskou cenu, která je jinak poskytována jen v doprovodu dvou plně platících osob.